newssmartfony

Wodoodporny Panasonic Eluga od kwietnia w Europie


Po raz pierwszy zaprezentowany światu w trakcie barcelońskich targów MWC, wodo i kurzo-odporny smartfon Panasonic Eluga zgodnie z oczekiwaniami zadebiutuje na rynku europejskim wraz z nadejściem kwietnia.

Europejską premierę urządzenia poprzedzi jej japońska odpowiedniczka zaplanowana przez jednego z tamtejszych operatorów telefonii komórkowej – NTT DoTcoMo – na 29 marca. Konkretna  data ukazania się smartfonu Eluga na naszym (podobno starym) kontynencie nie jest na razie znana, aczkolwiek istnieją przypuszczenia, że wyznaczono ją  gdzieś na okolice pierwszej połowy kwietnia. To właściwie ostatnie i jedyne, dość drobne niedomówienie w jego sprawie.

Przypomnijmy, że Panasonic Eluga to smartfon, których cechuje przede wszystkim pełna kurzo i wodoodporność, a w jego standardowym wyposażeniu znajdują się ponadto m.in. dwurdzeniowy procesor TI (1GHz), 4,3-calowy ekran OLED o rozdzielczości 960×540, 8GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, 1GB pamięci operacyjnej RAM, a także 8-megapikselowa kamera Full HD i wsparcie dla modułów GPS, WiFi, Bluetooth oraz NFC.

Bazowym OS-em urządzenia ma być Android 2.3 Gingerbread.

O prezentacji Panasonic Eluga pisaliśmy już tutaj.

[androidcentral]

podobne treści