news

Wnętrza prywatnych samolotów wiele mówią o ich właścicielach

Nigdy już nie spojrzycie z zazdrością na pasażerów klasy
biznes. Prawdziwa pierwsza klasa to latanie własnym samolotem, urządzonym według własnego widzimisię.

Kto może sobie pozwolić na taki luksus? Prezydenci państw, miliarderzy, supergwiazdy i handlarze bronią. Fotografowi Nickowi Gleisowi udało się uzyskać zaproszenie do wielu prywatnych samolotów. Robi zdjęcia tego typu wnętrz już od 30 lat. Jego dzieła będzie można podziwiać na Biennale Fotograficznym w Brighton.

Gleis nie ujawnia tożsamości właścicieli samolotów, ale wiadomo, że pochodzą z całego świata, od Kamerunu po Chiny.


[Gawker]

podobne treści

 • Dawid Krysiak

  koszmarki…

 • twardy23

  Ale tandeta, widać że właściciel samolotu ma beznadziejny gust.
  Ala Michał Wiśniewski

 • Mikołaj Szczotka

  komentarze typowych zazrosnych polaczków. pozdro

 • Marcin Molczyk

  albo jest 100% pimpem

 • Anonim

  ale wiecie co w tym fajnego? będąc dzieckiem często sobie wyobrażamy mieszkanie w przyszłości w zamku/pałacu/siedzibie geniusza sła/tajej jaskini batmana ;) Kiedy jednak dorastamy coś się dzieje z naszym „gustem”, to co dla dzieci jest coool, dla dorosłych passé… a może tak nie powinno być, może nie powinniśmy narzucać sobie sztucznych ograniczeń tylko dlatego że komuś może się nie spodobać, dlatego że jakiś gej wykreował inną modę, dlatego że to nie jest takie jak otoczenie…
  Przecież to nie są przestrzenie publiczne, czy biurowo korporacyjne które muszą spełniać ścisłe normy. Co za różnica jak wygląda baldachim nad naszym łóżkiem skoro po ciemku nie widać różnicy i wyśpimy się nie gorzej niż na stonowanym mebelku z ikei.
  I tak, to jest gust ala Wiśniewski, ale właśnie dlatego że tacy ludzie przy kasie mogą wrócić do źródła/dzieciństwa, stać ich na to, nie wiążą ich już żadne normy, a wybranie takiego a nie innego niepowtarzalnego projektu jest odzwierciedleniem ich charakteru.
  To że nasze otoczenie nie wygląda równie bajkowo oznacza tylko tyle że my nie uzewnętrzniamy się w ten sposób. Strach przed zbyt krytyczną oceną naszego gustu, a tym samym naszej indywidualności? ;-)

 • agusia3112

  5 zdjęcie jest super!