news

Włoski sąd skazuje pracowników Google’a za film, z którym nie mają nic wspólnego

Szokujące informacje dotarły do nas z oficjalnego bloga Google – trzech pracowników Google zostało skazanych przez włoski sąd za filmik wgrany do Google Video w 2006 r. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że nie mają oni nic wspólnego z tym filmem.

Na blogu dowiadujemy się od Matta Sucherman’a – zastępcy dyrektora generalnego – że film został wrzucony przez jakieś włoskie dzieciaki około czterech lat temu. Widać na nim jak znęcają się nad autystycznym dzieckiem. Po odnotowaniu tego faktu przez policję, Google zdjęło film ze strony i dostarczyło wszystkie dane niezbędne do namierzenia chłopaka, który film uploadował. Wszystko pięknie, fajnie.

Jednak na nieszczęście dla tych kilku pracowników Google, którzy pomogli włoskiej policji – zamiast butelki najlepszego wina dostali oskarżenie o nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy przekazaniu danych osobowych. Jak u Kafki.

Trzech z czterech pracowników Google zostało skazanych przez sąd w Mediolanie. Sąd nie wziął pod uwagę tego, że (cytując Sucherman’a) „nie wystąpili w tym filmie, nie nakręcili go, nie uploadowali ani nie oglądali”. Nie mieli również zielonego pojęcia o jego istnieniu, do momentu w którym został on przez nich usunięty.

Google zamierza bronić swoich pracowników przed wyrokiem sądu. W interesie nas wszystkich leży, aby ta sprawa została jak najszybciej wyjaśniona. [Ms, Kat Hannaford, Google Blog]

podobne treści