grynews

Włochom się nie podoba, że są kojarzeni z Mafią

Amerykanie włoskiego pochodzenia zrzeszeni w UNICO National złożyli
protest na ręce Take-Two Interactive, wydawcy przygotowywanej gry „Mafia II”. Uważają, że
przedstawienie Włochów jako członków organizacji mafijnych jest
przejawem rasizmu.

Przewodniczący stowarzyszenia, Andre’ DiMino, oskarża: „Dlaczego Take Two rozpowszechni grę, przez którą indoktrynuje młodych Amerykanów, wmawiając im, że Włosi i Amerykanie włoskiego pochodzenia powinni być kojarzeni z przemocą, przestępczością zorganizowaną, pomijając fakt, że inne ‚mafie’ prowadzone są przez inne grupy etniczne i narodowościowe?” DiMino domaga się, by z gry usunięto wzmianki o włoskim pochodzeniu członków organizacji przestępczej.

Prezes Take Two, Strauss Zelnick, zauważa, że nikt poza pracownikami jego firmy nie widział gry ani w nią nie grał. Zapewnia, że „Mafia II” podejmuje temat przestępczości zorganizowanej w odpowiedzialny sposób, idąc za przykładem wielu filmów i książek, które traktowały dotychczas o tym zjawisku. „Wydamy produkt, jeśli będziemy pewni, że spełnia wszystkie standardy jako dzieło sztuki, produkt dostarczający rozrywki oraz przekaz skierowany do społeczeństwa”.

Nie wystarczyło zwrócić panu DiMino uwagi, że gra nie nazywa się „Yakuza 7”? [Gamasutra, Kotaku]

podobne treści

  • a

    dwoch gosci z fotki z czteru wyglada jak z mafii – WIEC O CO IM BIEGA??

  • kg828

    fota to „jersey shore” w Polsce bodajże „ekipa z new jersey” -i można obejrzeć na polskiej stronie MTV – takie tam durnowate reality show