internetnews

Wkrótce nowa polityka Facebooka

Czekamy na ogłoszenie, jakie zmiany w polityce prywatności wprowadzi Facebook. Wszystko będzie wiadomo już dzisiaj. Na razie wiemy tylko, że ustawianie opcji prywatności ma być uproszczone. Kierownicy portalu nareszcie zrozumieli, że budowanie labiryntu ustawień prowadzi donikąd.

Co dokładnie usłyszymy? Nie wiadomo, ale można się pobawić w koncert życzeń. Jak pisze dziś PC World , najlepszym posunięciem dla serwisu byłaby zmiana nastawienia z „wychodzę z tego” na „wchodzę w to”. Ustawienia domyślne powinny stawiać na prywatność. Jeśli użytkownik chce ujawnić o sobie więcej, niech zmieni ustawienia na mniej prywatne. To nie fair, by cały profil danej osoby był widoczny dla wszystkich Internautów, dopóki nie zgadnie ona, jak się wyłącza te wszystkie opcje i będziemy wiedzieć o niej mniej.

Czy kolejna zmiana uratuje Facebook przed exodusem? Przekonamy się wkrótce. Tymczasem z sondażu Mashable wynika, że ponad 30 procent użytkowników serwisu rozważa skasowanie profilu, ponieważ nie ma do niego zaufania w kwestii ochrony prywatnych informacji. Wyzwanie jest zatem bardzo duże. [Brian Barrett/giz, PC World, Mashable]

podobne treści