wtf

Witryna jak urząd. Czynna od 8:30 do 15:30

Polak potrafi. I nie jest to wcale przesadne stwierdzenie. Jesteśmy na przykład światowym liderem w tworzeniu stron internetowych działających w określonych godzinach.

Nie, to nie żart, taka strona naprawdę istnieje. Stworzona została na potrzeby Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i działa tylko w godzinach od 8:30 do 15:30. Trzeba przyznać, że nasza administracja po raz kolejny udowodniła, że jest ewenementem na skalę światową.

Użytkowników, którzy chcieliby odwiedzić stronę GIIF po godzinach urzędowania, wita taki oto komunikat: „Zapraszamy później. Strona Generalnego Inspektora Informacji Finansowej działa w dni robocze od 8:30 do 15:30.” Potencjalni interesanci, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie, też nie będą mieli łatwo – strona odmawia współpracy z przeglądarkami innymi niż Internet Explorer. Jeśli jednak już uda się szczęśliwie załadować witrynę, nie jest to jeszcze koniec gimnastyki. Należy zainstalować specjalny certyfikat, dodatek do przeglądarki, włączyć tryb bezpieczny i dodać stronę do zaufanych, co też nie jest takie proste, ponieważ nie bardzo wiadomo skąd pobrać wspomniane wyżej oprogramowanie.

Na cały absurd tej sytuacji zwrócił wczoraj uwagę Piotr Waglowski. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to wyjątkowo niewygodne rozwiązanie. Niestety nie jest wielkim pocieszeniem fakt, że akurat ten serwis Ministerstwa Finansów nie jest przeznaczony dla obywateli (informacje na temat działalności GIIF znajdują się na stronach MF), a dla innych urzędników, który właśnie w tych godzinach powinni być w pracy. Ale w takim wypadku po co w ogóle udostępniać go publicznie?

Tego chyba nie wie nikt.

Ale jedno jest pewne – Polska zaskakuje każdego dnia. Szkoda tylko, że nie zawsze pozytywnie.

podobne treści