aplikacje

Wirtualny James May oprowadza po muzeum

Jeden z gospodarzy „Top Gear” przywdział jedną ze swoich najlepszych koszul, by wcielić się w rolę przewodnika po londyńskim Muzeum Nauki. Jeśli ściągniecie specjalną aplikację na iOS lub Androida, James May uprzyjemni wam zwiedzanie ekspozycji Making of the Modern World.

Oznacza to zwiedzanie ze smartfonem lub tabletem w ręku, ale jeśli kuratorzy postanowili w ten sposób zachęcić do zawitania w progi muzeum, szkoda byłoby nie skorzystać. Aplikacja działa po skierowaniu kamery urządzenia mobilnego na jeden z rozmieszczonych na wystawie markerów.

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, trójwymiarowy awatar Maya będzie oprowadzać użytkowników niczym prawdziwy przewodnik. Można więc swojego Jamesa 3D posłuchać i obejrzeć z każdej strony. Trasa składa się z dziewięciu miejsc, w których napotkamy swojego przewodnika.

Ci, którzy nie wybierają się w najbliższym czasie do Londynu, mogą zwiedzać w domu. Potrzeba do tego wspomnianej wyżej aplikacji James May Experience oraz papierowych wydruków markerów dostępnych w formacie PDF. Jednak ten sposób „zwiedzania” rozmija się chyba z zamysłem kuratorów. [Wired – zdjęcie: Ariel Zambelich/Wired]

podobne treści