newstabletyWiadomość główna

Windows RT zajmuje aż połowę przestrzeni dyskowej tabletów Surface

To ci niespodzianka. Choć od samego początku było wiadomo, że Windows RT będzie stanowić bardzo poważną część przestrzeni dyskowej tabletów Surface, to jednak mało kto chyba spodziewał się, że AŻ TAK poważną. Okazuje się, że każdy 32 GB-owy wariant tabletu z Windowsem RT będzie okrojony o 16 GB-ów pamięci przeznaczonej na działanie samego systemu.

Oznacza to oczywiście, że rzeczywista przestrzeń użytkowa, którą będzie można przeznaczyć na zwyczajne pliki i multimedia będzie wynosić zaledwie 16 GB. Nieco więcej, bo 46 gigabajtów, otrzymają do swojej dyspozycji posiadacze droższych i bardziej pojemnych, 64 GB-owych wersji urządzeń z Windowsem RT. I choć tablety można wyposażyć w niezależną, dodatkową pamięć – np. dzięki obecności slotu kart micro SD czy coraz bardziej popularnych chmur, to jednak… umówmy się, jest to rozwiązanie dalekie od idealnego.

Warto więc chyba postawić w tym miejscu jedno zasadnicze pytanie: czy połowa pamięci to przypadkiem odrobinę nie za dużo, panie Ballmer? Chyba tak. Myślę, że wielu ewentualnych nabywców – średnio zorientowanych w technologicznych niuansach – może czuć się po prostu zrobiona w „bambuko”. I nic dziwnego – skoro do ich dyspozycji oddana zostanie w wielu przypadkach zaledwie połowa reklamowanej pamięci. Cóż, słabo.

[Microsoft via Engadget via Verge]

podobne treści