smartfonyWiadomość główna

Windows planuje własnego smartphone’a?

Choć Windows Phone nie zdobył jeszcze wielu zwolenników, pojawiają się pogłoski o tym, że Microsoft nie zamierza zwalniać tempa i pracuje nad własnym smartphonem.

Interesujące, że pogłoski o smartphone Microsoftu wypłynęły niezależnie do siebie w dwóch różnych miejscach. Źródła, na które powołuje się WPCentral twierdzą, że „Microsoft ma już hardware własnego Windows Phone i pracuje nad nim; słyszeliśmy, że istnieje i trwają jego testy.”

Oczywiście nie znaczy to od razu, że Microsoft w najbliższej przyszłości musi wyprodukować telefon, który będziemy mogli kupić. Nie wiadomo nawet czy kiedykolwiek coś takiego nastąpi, jeśli te informacje są prawdziwe, oznacza to tylko tyle, że Microsoft rozwija i testuje swój własny hardware. A kto jak kto, ale Microsoft w ciągu swojej długiej historii zdążył już skreślić więcej projektów, niż w wielu firmach kiedykolwiek powstało.

Z kolei źródła, na które powołuje się BGR mówią o tym, że smartphone Microsoftu ma pojawić się w najbliższych miesiącach.

Jeśli faktycznie Microsoft zamierza wypuścić swojego własnego smartphone’a (tak jak wypuści własny tablet), stawiałoby to w ciekawym świetle współpracę Redmond z HTC, Samsungiem a przede wszystkim z Nokią, dla której partnerstwo z Microsoftem jest bardzo ważne. Coś na kształt wotum nieufności dla tych firm. Lub po prostu konsekwentna realizacja własnej, długofalowej strategii.

Niezależnie od tego co kieruje Microsoftem, ewentualny smartphone z Redmond mógłby być ciekawym urządzeniem. Albo interesującą plotką.

[WPCentral, BGR, zdjęcie: Jonas-Daehnert/deviantart]

podobne treści