newssmartfony

Windows Phone 8 rzeczywiście otrzyma mapy Nokii

Pamiętacie o mapach Nokii, które miały rzekomo zastąpić Binga w przyszłych smartfonach z Windows Phone OS? Pewnie tak, a jeśli nie – pora odświeżyć pamięć, bowiem zeszłotygodniowe (no, dobra, z hakiem) doniesienia o małej podmianie Microsoftu właśnie się potwierdziły.

Mapy Nokii – co stanowi ich wielką zaletę – będą w pełni funkcjonalne nie tylko we współpracy z siecią, ale także w trybie offline, oferując nam między innymi nawigację turn-by-turn (krok po kroku, zakręt po zakręcie?), 3D i (całkiem sprawnie serwowane) informacje o korkach oaz rozkładach jazdy komunikacji publicznej. Ze względu na ich jakość – trudno dziwić się Microsoftowi, że postanowił wyrzucić na śmietnik swego niedorobionego syna, zastępując go śliczniutką, fińską córeczką.

Co więcej, kompletnie poza tematem związanym z zamianą map,  gigant z Redmond ujawnił, że wszystkie aktualizacje smartfonów z Windows Phone 8 na pokładzie będą dostępne w trybie OTA (over the air), co oznacza, że by je pobrać nie trzeba będzie dłużej podpinać urządzeń do komputerów. Ponadto, wszystkie urządzenia pracujące pod kontrolą WP8 będą wspierane przez (co najmniej) 18 miesięcy od dnia ich premiery.

podobne treści