newsWiadomość główna

Windows Blue przywróci tradycyjny pulpit?

Zapewne słyszeliście o planowanej przez Microsoft aktualizacji Windowsa 8 ukrytej pod kryptonimem Windows Blue. Najnowsze plotki sugerują, że Redmond zamierza zrezygnować w niej z kafelkowego interface’u Metro.

Nie w całości oczywiście, ale użytkownicy mają mieć wybór czy chcą, by ekranem startowym Windowsa 8.1 były kafelki czy tradycyjny pulpit. Przynajmniej tak twierdzą źródła w Microsofcie, na które powołuje się portal The Verge. Opcja ma być domyślnie wyłączona, ale użytkownik będzie mógł samemu zdecydować czy ma ochotę już na wstępie oglądać kafelki czy nie.

Możliwość zmiany ekranu startowego byłaby miłym dodatkiem, który na pewno zostanie ciepło przyjęty przez wielu użytkowników. Ale nie oznacza to jeszcze, że Microsoft zamierza wskrzesić przycisk Start. Niemniej możliwość bezpośredniego przejścia do pulpitu zaraz po zalogowaniu się do systemu na pewno zostanie to odebrana jako ukłon w stronę użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów, którzy do obsługi swoich urządzeń wykorzystują klawiatury i myszki. A nie ekrany dotykowe.

Narzędzi, które sprawiają, że do Windowsa 8 wraca przycisk Start jest całkiem sporo, wystarczy tylko trochę poszperać w Googlach. Ku przerażeniu Microsoftu cieszą się one dość sporą popularnością. Możliwe, że lekki lifting, który wprowadzić ma Blue, spowoduje, że co poniektórzy przekonają się do tego systemu operacyjnego. Ale osobiście wątpię.

podobne treści