Wiadomość główna

Windows 9 pod koniec września?

Jak donosi portal The Verge, Microsoft zamierza już niebawem oficjalnie zaprezentować następcę Windowsa 8. Na konferencji prasowej, którą Redmond zaplanowało na 30 września ma zostać pokazany Windows 9.

Podobne doniesienia pojawiły się też w serwisie ZDNet, który z kolei informuje o tym, że system o kodowej nazwie „Threshold” pojawi się w wersji testowej dla deweloperów pod koniec września, lub na początku października.

Dla zwykłych użytkowników ewentualna wrześniowa prezentacja nie ma większego znaczenia, ale Microsoft chciałby zapoznać deweloperów ze zmianami, jakie mają pojawić się w kolejnej odsłonie Windowsa.

Co można dziś powiedzieć na jego temat? Niewiele. Jeśli wziąć pod uwagę jedynie informacje jakie do tej pory wyciekły na jego temat do sieci, można dojść do wniosku, że w stosunku do Windowsa 8 Microsoft wprowadzi jedynie kosmetyczne zmiany. Przede wszystkim wróci Menu Start, którego powrót zapowiedziany został przez Microsoft podczas kwietniowej konferencji BUILD. Z systemu w wersji desktopowej ma zniknąć też tak zwany Charms bar, który okazał się mało przydatny i niezbyt intuicyjny. Podobno mają pojawić się też wirtualne pulpity, czyli coś, co użytkownicy Linuxa znają od lat.

Zdjęcie: Flickr/benoit.darcy

podobne treści