news

Windows 8 zaprezentowany, wczesna beta dostępna do ściągnięcia

Microsoft zaprezentował wczoraj swój najnowszy system – Windows 8. Zobaczcie, o czym się wczoraj dowiedzieliśmy i ściągnijcie wczesną wersję tego Windowsa do zainstalowania na waszych komputerach!

Prezentacja Windowsa 8 wywołała głównie pozytywne reakcje. Wydaje się, że Microsoft naprawdę się przyłożył i stworzył produkt idealny. Nowy system został zaprezentowany na tablecie z dwurdzeniowym procesorem Intela i5 (1,66 GHz x 2). Ogólnie wymagania Windowsa 8 będą niższe niż Siódemki: jednordzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB RAM-u (2 dla wersji 64-bitowych), 16-20 GB miejsca na dysku i karta graficzna z obsługą Direct X 9. Windows 8 będzie działać także na procesorach ARM.

Czym pochwalił się Microsoft? Jak wiemy, Windows 8 będzie posiadać dwa interfejsy: dotykowy Metro (chociaż można go z powodzeniem używać przy pomocy klawiatury i myszki) i standardowy. Oprócz nowego wyglądu systemu, wiele aplikacji zostało kompletnie zmienionych. Cieszy nowy, profesjonalny design Menedżera zadań, Internet Explorera 10, ekranu blokowania systemu (z nowatorskim rozwiązaniem odblokowania), kompletnie odmieniony sposób zarządzania otwartymi aplikacjami (pasek z boku) i masa wbudowanych, przydatnych aplikacji (aplikacja do RSS-ów, Twittera, itp.).

Niespotykanymi wcześniej w Windowsie funkcjami będą: obsługa technologii zbliżeniowej NFC, sklep z aplikacjami (niektóre źródła mówią, że będzie zawierać tylko aplikacje skrojone pod interfejs Metro), zaawansowana ochrona przed szkodnikami znajdującymi się na pendrive’ach, History Vault (przywracanie plików), szybki start systemu (wykorzystujący częściową hibernację) i ogrom innych nowości. Aby zobaczyć je wszystkie, trzeba po prostu ściągnąć betę.

Wczesną, niestabilną betę możecie ściągnąć ze strony Windows Dev Center. Macie do wyboru wersję 32-bitową, 64 i 64-bitową z narzędziami deweloperskimi.

Jak podobają się nowości? Warto było czekać? [Windows Dev Center, Lifehacker]

podobne treści

 • adamkomenda

  W sumie windows 8 to krok do przodu, ale konferencja była beznadziejna, ten przerywający mikrofon to porażka.
  Po owocach ich poznamy.

 • lukaszpracus

  ma podobno ciagnac mniejsze zasoby niz windows 7 wiec jak wyjdzie musze go miec do kolekcji :D

 • a
 • norbvlo

  Co do procesora to pewnie chodzi o podwojnego Atoma aa nie Intel core i5 :P jeszcze autor mogl napisac ze drugiej generacji.Coz tak to jest gdy sie psize aa nie ma pojecia nawet o czym:P

 • dummy

  ta, generalnie lekka lipa (przynajmniej na virtualboxie system nie do używania)

  fajne na tablecie i chyba tyle

 • Mikael

  Trzeba będzie dziś przetestować :)

 • erotofoto

  Wreszcie wygląd i opcje z linuxa,mniami…