news

Windows 8 ogarnie i setkę monitorów naraz

Interfejs Metro jest bezsprzecznie piękny, ale wielu ze względnie zaawansowanych użytkowników obawia się tego jak nowy i błyszczący UI Windowsa 8 wypadnie w normalnej, codziennej praktyce. Wnioskując z tego jak radzi sobie z obsługą wielu monitorów naraz, odpowiedź brzmi: mniej więcej tak samo jak poprzednicy.

Jeśli ktoś dysponuje dwoma monitorami, bez problemu będzie mógł korzystać z Metro UI na jednym i z klasycznego pulpitu na drugim. Żadnej przeszkody nie stanowi jeszcze większa liczba ekranów – kombinacji jest naprawdę mnóstwo, tak wiele, że właściwie nie ma sensu ich wszystkich wymieniać (no bo co jak ktoś ma 10 monitorów?) Ważne, że Microsoft wprowadza tutaj absolutnie pełną dowolność. Co więcej, pulpity będzie można w znacznie większym stopniu dostosowywać do swoich własnych, indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś zechce, będzie mógł ustawić na każdym z ekranów zupełnie inne tło lub podzielić obraz w dużej rozdzielczości na wszystkie z osobna. Wiadomo. Nie jest to rzecz jasna pełna lista dostępnych opcji (artykuł na blogu Microsoftu jest przeraźliwie długi i po bardziej szczegółowe informacje najlepiej udać się do źródła). Z rzeczy najistotniejszych – usprawniono też funkcjonowanie paska zadań, który w Windowsie 8 ma nieco „inteligentniej” radzić sobie z upstrzonymi na nim ikonami.

Podsumowując, wygląda na to, że interfejs użytkownika nowego Windowsa będzie w bardzo dużym stopniu otwarty na nasze indywidualne zachcianki. Powinno to nieco uspokoić wszystkich hejterów Metro – w końcu i tak będzie można zmodyfikować go na własną, niczym nie wymuszoną modłę.

[Windows 8 Blog]

podobne treści