biznesprogramy

Windows 8: Microsoft sprzedał już 40 milionów licencji

Wygląda na to, że Ci, którzy twierdzili, że sprzedaż Windowsa 8 jest mniejsza niż Microsoft oczekiwał, byli w błędzie. A przynajmniej Microsoft chce zatrzeć złe wrażenie wywołane przez te informacje, chwaląc się ile do tej pory udało im się sprzedać licencji na Windowsa 8.

Na wczorajszej konferencji technologicznej zorganizowanej przez Credit Suisse, CFO Microsoftu Tami Reller, pochwaliła się, że w ciągu miesiąca od wprowadzenia nowego systemu operacyjnego udało im się sprzedać 40 milionów licencji.

Poprzednia wersja systemu operacyjnego sprzedała się w liczbie 60 milionów kopii w ciągu dwóch miesięcy od wprowadzenia go na rynek, więc jest się czym chwalić. Niestety Reller nie wdawała się w szczegóły i nie zdradziła jak sprzedaje się Microsoft Surface, ani czy sprzedane licencje oznaczają, że tyle kopii trafiło bezpośrednio do użytkowników, czy do komputerów z preinstalowanym systemem operacyjnym.

Od czasu nagłego odejścia Stevena Sinofsky’ego z Microsoftu, to właśnie Tami Reller odpowiedzialna jest za sprzedaż Windowsa 8, więc takie szczegóły są jej doskonale znane.

Niezależnie od tego, do założonego przez Ballmera celu wystarczy jeszcze „tylko” sprzedać 360 milionów kopii w ciągu 11 miesięcy.

[ZDnet, Windows Team Blog]

podobne treści