programyWiadomość główna

Windows 8 jest gotowy

Microsoft oficjalnie ogłosił dziś, że Windows 8 jest już skończony. W ciągu najbliższych dni nowy system operacyjny w wersji Release to Manufacturing (RTM) zostanie teraz przekazany partnerom sprzętowym, żeby mogli przygotować tablety i komputery do oficjalnego startu platformy, który nastąpić ma 26 października.

Ostateczny build systemu o mało zachęcającej nazwie 9200.16384.win8_rtm.120725-1247 będzie dostępny dla deweloperów już za dwa tygodnie. 16 sierpnia nowy system operacyjny będą mogli ściągnąć klienci korporacyjni w ramach programów Microsoft Software Assurance i Microsoft Partner Network. Instytucje zainteresowane nabyciem licencji na Windowsa 8, które nie należą do programu Microsoft Software Assurance, będą mogły zrobić to od 1 września.

15 sierpnia ruszy także Windows Dev Center, z którego deweloperzy będą mogli pobrać ostateczną wersję Visual Studio 2012 by móc zaprojektować i później sprzedawać aplikacje za pośrednictwem Windows Store.

Nowy system operacyjny zadebiutuje oficjalnie 26 października, tego dnia ma także ruszyć sprzedaż pierwszych tabletów (łącznie z tabletem Microsoft Surface) i komputerów preinstalowanym Windowsem 8.

[Microsoft via The Verge]

podobne treści