newsWiadomość główna

Windows 8.1 jest już dostępny

Użytkownicy, którzy chcą aktualizować swojego Windowsa 8 do wersji 8.1 mogą to zrobić już dziś – Microsoft opublikował dziś oficjalną wersję w Windows Store.

Co nowego znalazło się ostatecznie w Windowsie 8.1? Microsoft wprowadził drobne zmiany w interface’ie, które mają pozwolić na dużo większą personalizację wyglądu systemu. Dodano także funkcję pozwalającą na ustawienie tapety pulpitu jako tła ekranu startowego. Niby nic, ale jest to przyjemna odmiana od zaplanowanych przez grafików Microsoftu szablonów. Redmond poprawiło także niektóre swoje aplikacje takie jak Poczta czy Kalendarz oraz wprowadził kilka nowych.

Jednak największą różnicą w stosunku do Windowsa 8 jest to, że teraz użytkownicy mają wybór czy chcą po załadowaniu systemu znaleźć się w ekranie startowym, czy na pulpicie, do którego wrócił przycisk Start.

Obecni użytkownicy Windowsa 8 mogą dokonać aktualizacji za darmo i bez większych problemów. Po aktualizacji wszystkie dane aplikacji w stylu „metro” oraz dane zwykłych programów powinny zostać zachowane, a sama aktualizacja nie powinna różnic się za bardzo od zwykłych aktualizacji systemu operacyjnego, które Microsoft wypuszcza co jakiś czas.

Trochę inaczej wygląda to w przypadku osób, które wcześniej pobrały Windows 8.1 Preview. Jeśli pobrały tą wersję z Windows Store, z tego samego miejsca mogą pobrać ostateczną wersję. Niestety po instalacji będą musiały, choć zachowają pliki osobiste, będą musiały zainstalować aplikacje jeszcze raz. Jeśli natomiast Windows 8.1 Preview został zainstalowany z plików ISO, wymagana będzie aktywacja za pomocą odpowiedniego klucza licencyjnego.

podobne treści