newsprogramy

Windows 10 działa już na 50 milionach urządzeń

Microsoft chciałby, by w ciągu kilku najbliższych lat Windows 10 trafił na miliard urządzeń. Założenie jest ambitne, ale Redmond jest na najlepszej drodze do jego realizacji – z najnowszych danych wynika, że najnowszy system operacyjny Microsoftu został już zainstalowany na 50 milionach urządzeń, a pod względem udziału w rynku wyprzedził już Windowsa 8.

Od oficjalnej premiery Windowsa 10 minęły już prawie trzy tygodnie. W tym czasie Microsoft zdążył już wydać pierwsze zbiorcze aktualizacje, pochwalił się też statystykami dotyczącymi instalacji. A te były bardzo obiecujące – w ciągu pierwszej doby Windows 10 został zainstalowany na 14 milionach urządzeń. Tydzień po premierze liczba instalacji wynosiła już 25 milionów. Teraz, po trzech tygodniach, można już powiedzieć, że Windows 10 działa na 50 milionach urządzeń.

Oznacza to, że Windows 10 w ciągu trzech tygodni opanował już ponad 4 procent rynku, dzięki czemu wyprzedził Windowsa 8. Najnowszy system Microsoftu jest na dobrej drodze do tego, by wyprzedzić w tym zestawieniu OS X i Windowsa XP. Jednak do pozycji Windowsa 8.1 (prawie 15 procent) czy Windowsa 7 (ponad 53 procent udziału w rynku), jeszcze nadal mu sporo brakuje. Nie zmienia to faktu, że Microsoft może być zadowolony – ich najnowszy system operacyjny cieszy się sporą popularnością.

podobne treści