newsprogramy

Windows 10: dwie aktualizacje do roku

Windows 10 traktowany jest przez Microsoft jako usługa (system as a service), dzięki czemu z czasem znacząco zmniejszy się fragmentacja systemu Windows, a użytkownicy będą otrzymywać aktualizacje rozszerzające jego funkcje. Jednak pomimo tego, że minęły już prawie dwa lata od jego premiery, nie mieliśmy dokładnych informacji o planach wydawniczych Microsoftu wobec Windowsa 10. Aż do teraz.

Do tej pory Microsoft nie publikował żadnego harmonogramu prac nad rozwojem Windowsa 10, wiadomo było tylko, że w tym roku, oprócz Creators Update, do użytkowników trafi jeszcze jedna większa aktualizacja zwana Redstone 3. Na oficjalnym blogu Windowsa ukazał się jednak wpis, który porządkuje te kwestie.

Microsoft zdecydował, że Windows 10 będzie otrzymywał dwie duże aktualizacje każdego roku. Obie będą miały zagwarantowane wsparcie techniczne przez 18 miesięcy od premiery. Pierwsza aktualizacja ma według planu pojawiać się w marcu, druga, we wrześniu. Co prawda w tym roku Microsoft wydał Creators Update trochę później, ale już kolejna aktualizacja ma zostać udostępniona zgodnie z tym planem, we wrześniu.

O Redstone 3 na razie niewiele wiadomo. Najprawdopodobniej aktualizacja ta będzie zawierać gruntownie odświeżony interface rozwijany w ramach Projektu Neon oraz wspierać obsługę power throttlingu ograniczającego możliwość obciążania procesora w przypadku mniej ważnych procesów. Więcej informacji powinniśmy poznać już niebawem, ponieważ na 2 maja zaplanowana jest kolejna konferencja Microsoftu.

podobne treści