gadżetywynalazki

Will.i.am twierdzi, że pracuje nad własnym smartwatchem

Wygląda na to, że tzw. „inteligentnymi zegarkami” interesują się nie tylko tacy giganci jak Apple, Samsung czy Sony. Podczas piątkowego występu w programie brytyjskiego komika Alana Carra amerykański raper, a jednocześnie dyrektor kreatywny Intela, will.i.am pochwalił się tym, że pracuje nad własnym urządzeniem tego typu.

Występ u Carra trudno nazwać prezentacją, ponieważ poza krótkim zabłyśnięciem czarną, błyszczącą bransoletą, widzowie nie mieli okazji przyjrzeć się bliżej urządzeniu, nad którym pracuje właśnie firma założona w tym celu przez współzałożyciela The Black Eyed Peas. Raper, który od dawna interesuje się gadżetami, a od 2011 roku pracuje dla Intela jako dyrektor ds. kreatywnych innowacji, stwierdził tylko, że zainwestował własne pieniądze w rozwój urządzenia, które ma trafić na rynek w lipcu tego roku. I że świetnie nadaje się ono do odtwarzania muzyki.

Co odróżniać ma gadżet will.i.am od konkurencyjnych urządzeń? Przede wszystkim jego smartwatch nie ma być dodatkiem do smartphone’a –  ma go całkowicie zastąpić. Muzyk twierdzi, że sam pozbył się już swojego telefonu i korzysta tylko ze swojego zegarka. Albo z dwóch, ponieważ uważny obserwator zauważy, że na nagraniu will.i.am ma czarne bransoletki na obu rękach.

Raper nie podał niestety żadnych dokładniejszych informacji na temat swojego urządzenia, pozostaje nam więc poczekać do lipca.

podobne treści