film

Wiktoriański Londyn zostaje zalany straszydłami. Zwiastun Penny Dreadful

Pojawił się już pełnometrażowy zwiastun, który ma zapowiadać najnowszy, serialowy projekt twórców Gladiatora, American Beauty i najnowszej części przygód o Jamesie Bondzie. Ta produkcja nie ma nic wspólnego z pozostałymi. Penny Dreadful to serial, w którym spotykają się potwory z najpopularniejszych powieści grozy. Pełen zwiastun poniżej:

 

Poprzez najmroczniejsze zakątki wiktoriańskiego Londynu przemierzają wspólnie najstraszniejsze postacie literatury, w tym FrankensteinDorian Gray, czy Dracula. W serialu pojawiają się takie gwiazdy, jak chociażby Josh Hartnett (Pearl Harbor, Helikopter w Ogniu), Eva Green (Mroczne Cienie, Casino Royale), czy Timothy Dalton (Licencja na zabijanie, W obliczu śmierci).

Serial jest stworzony, napisany i produkowany przez nominowanego trzykrotnie do Oscara Johna Logana (Aviator, Gladiator, Hugo) wraz ze zdobywcą najważniejszej filmowej statuetki, Samem Mendezem (American Beauty) i Pippą Harris (Droga do szczęścia). Pierwsze dwa odcinki wyreżyserowane zostaną przez Juana Antonio Bayonę, który nakręcił Sierociniec. Premiera światowa na kanale Showtime odbędzie się już 11 maja.

podobne treści