news

Wiemy, kto będzie transmitował US Open na targach IFA

Kanał satelitarny EUROBIRD 9A należący do Eutelsat Communications, został wybrany przez Eurosport do transmisji 3D turnieju US Open, który będzie kanałem demo na targach IFA – największym europejskim show elektroniki konsumenckiej w Berlinie. Sygnał 3D transmisji US Open będzie odbierany wyłącznie na ekspozycji firmy Panasonic w hali 5.2 a/b.

Sygnał 3D będzie transmitowany na stoisko Panasonic przez satelitę Eutelsat EUROBIRD 9A, która jest pionierem w transmisjach 3D na Europę poprzez stały kanał telewizyjny udostępniony przez Eutelsat w 2009 roku. Przekazywany obraz będzie wyświetlany na supernowoczesnych telewizorach plazmowych Viera 3D ustawionych na ekspozycji Panasonic na targach IFA, co pozwoli wszystkim odwiedzającym show zobaczyć światowej klasy tenisistów w wysokiej jakości technologii 3D. Wspólny projekt Eurosport, Eutelsat i Panasonic ma na celu zaprezentowanie potencjału widowisk sportowych jako jednego z głównych czynników wprowadzenia technologii 3D na rynek konsumencki, oraz rozwiązań technologii 3D firmy Panasonic, która posiada w swoim portfolio produktowym sprzęt pozwalający zarówno na kreowanie tego typu obrazu (profesjonalna kamera 3D) po jego wyświetlanie – telewizory plazmowe 3D Viera. 
Pascal Crochemore, Dyrektor Techniczny kanału Eurosport komentuje współpracę z Eutelsat: „Jesteśmy zachwyceni, że Eutelsat zgodził się ponownie na współpracę z Eurosport przy transmisji turnieju wielkoszlemowego US Open w technologii 3D. Eutelsat od dawna jest partnerem kanału Eurosport i cieszymy się, że możemy zacieśniać współpracę poprzez realizację tak ekscytujących projektów”.
Andrew Wallace, Eutelsat Chief Commercial Officer dodał: “Współpraca z Eurosport ma olbrzymi wpływ na rozwój technologii 3D przez Eutelsat i korzysta z potencjału naszego satelity, która umożliwia transmisję sygnału z prędkością 15 Mbit/s zapewniając oszałamiający efekt 3D, który może być dostępny w każdym domu. Współpraca z Eurosport, która rozpoczęła się w maju br. od transmisji 3D turnieju tenisowego Roland Garros, daje nam olbrzymią satysfakcję i cieszymy się, że po raz kolejny możemy nadawać sportowe wydarzenie, które odwiedzający targi IFA będą mogli oglądać na telewizorach 3D firmy Panasonic.”
Fabien Roth, General Manager Panasonic Marketing Europe powiedział: “Doskonała jakość sygnału zapewnionego przez Eutelsat i Eurosport daje nam unikalną możliwość i wyłączność w Europie na wyświetlanie transmisji 3D turnieju US Open na ekspozycji Panasonic na targach IFA w Berlinie. Dzięki temu wydarzeniu chcemy po raz kolejny udowodnić, że nasze telewizory plazmowe Viera 3D są idealne do oglądania sportowych wydarzeń w wysokiej jakości obrazu 3D.”

podobne treści