designnewstablety

Wiemy już, kogo możemy obwiniać za mało wyjściowy wygląd oryginalnego Kindle’a

Patrząc na historię tabletów firmy Amazon nie sposób nie odnieść wrażenia, że pierwszy Kindle wyglądał, delikatnie mówiąc, jak prototyp. Teraz już wiemy, kto jest odpowiedzialny za jego wygląd i czym inspirowano się tworząc jeden z pierwszych e-Czytników na świecie.

Okazuje się, że to Jeff Bezos, prezes i twórca Amazona, tak bardzo lubił gadżety firmy Research In Motion, że postanowił wzorować się na ich wyglądzie podczas projektowania pierwszego e-Czytnika Kindle.

Na NY Times Bits Blog możemy przeczytać słowa projektanta sprzętu pracującego nad pierwszą generacją Kindle’a w firmie Amazon. Opisuje on gorące uczucie, jakim Bezos obdarzył smartfony BlackBerry. Prezes Amazona był pod wrażeniem łatwości, z jaką może odnajdywać pocztę elektroniczną i komunikować się z innymi ludźmi za pomocą swojego smartfona.

Widać miłość do gadżetów produkowanych przez Kanadyjczyków z RIM nigdy nie rdzewieje – najnowszy tablet Amazona, Kindle Fire, do złudzenia przypomina w pewien sposób konkurencyjny BlackBerry Playbook. [NY Times Bits]

podobne treści