news

Wiemy, ile nie będzie kosztować następca PlayStation Portable

Gdy tylko zobaczyłem specyfikacje konsoli PlayStation Portable 2 (przez Sony nazywanej Next Generation Portable) wiedziałem, że nie będzie to tania zabawka. Przenośny gadżet o mocy stacjonarnego PS3 nie może kosztować mało. Wiec ile?

Wiemy już, że następna konsola twórców Walkmana nie będzie tańsza od mającego mieć europejską premierę 25 marca 3DS firmy Nintendo. Szef szefów w Sony, pan Shu Yoshida, powiedział w wywiadzie dla Game Informera, że NGP „nie będzie kosztować 599 dolarów”.

Oryginalne PSP w dniu premiery kosztowało 249 dolarów – to tyle, ile ma kosztować teraz Nintendo 3DS w Stanach (w Europie wydamy na nie tyle samo… ale euro). Ile zatem może kosztować PSP2? Wiemy, że dostępny ma być również model jedynie z Wi-Fi dla osób, którym łączność 3G nie będzie w przenośnej konsoli potrzebna. Widać, ktoś ma tutaj poczucie humoru!

Przygotujmy się na to, że będziemy musieli wydać na Next Generation Portable tyle samo złotówek, co na PlayStation 3. Napęd Blu-ray lub „przenośność” – wybór należy do ciebie. [Game Informer, CVG, Eurogamer, Kotaku]

podobne treści

  • shingo00

    399$ – wersja full
    349$ – bez 3G