film

Wiem tylko tyle, że duchy istnieją. Zwiastun horroru Crimson Peak

Światło dzienne ujrzała pierwsza zapowiedź Crimson Peak, „arcydzieła” reżysera Guillermo del Toro. Przynajmniej tak określili horror z udziałem posiadającej polskie korzenie Mii Wasikowskiej twórcy oficjalnego zwiastuna. Biorąc pod uwagę, co w swojej karierze stworzył już meksykański reżyser, można się spodziewać bardzo dobrego widowiska. Zapowiedź zaplanowanej na październik premiery z gwiazdorską obsadą do zobaczenia poniżej:

 

Miejscem akcji Crimson Peak jest pewna stara posiadłość w górzystym i wiejskim hrabstwie Kumbria, gdzie w XIX wieku młoda pisarka, Edith Cushing (Wasikowska) odkrywa pewnego dnia, że jej czarujący, nowy mąż, Sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) wcale nie jest tym, za kogo się podaje.

Obok Mii Wasikowskiej (Alicja w Krainie Czarów, Stoker) i Toma Hiddlestona (Avengers, O północy w Paryżu), w horrorze zagrają także Jessica Chastain (Interstellar, Wróg numer jeden), Charlie Hunnam (Hooligans, serial Synowie Anarchii), Jim Beaver (Next, serial Nie z tego świata), Burn Gorman (Mroczny Rycerz powstaje, serial Torchwood) i Emily Coutts (seriale Transporter i Detektyw Murdoch). Premiera napisanego, wyreżyserowanego i produkowanego przez Guillermo del Toro (Labirynt Fauna, Pacific Rim) filmu zaplanowana została na 9 października tego roku. Do Polski produkcja zawita dwa tygodnie później, 23 października.

podobne treści