film

Wiem, czym jesteś i skąd przybyłeś. Zwiastun Księgi dżungli

Reżyserowany przez autora Iron Mana obraz zapowiadany był od dłuższego już czasu, jednak dopiero teraz widzowie mają okazję przekonać się, jak produkcja będzie wyglądała. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun Księgi dżungli, nowego spojrzenia na kultową bajkę z gwiazdorską obsadą – z Christopherem Walkenem, Billem Murray’em i Idrisem Elbą na czele. Zapowiedź przyszłorocznej premiery zobaczyć można poniżej:

 

Kultowa bajka noblisty Rudyarda Kiplinga adaptowana była już wielokrotnie. Opowiada ona o chłopcu Mowglim, który jako dziecko został porzucony w dżungli. Tam za jego wychowanie wzięli się mieszkańcy lasu – wilki. W miarę dorastania, chłopak zaprzyjaźnia się z niedźwiedziem Baloo i panterą Begheerą.

W częściowo aktorskiej produkcji, obok Idrisa Elby (Prometeusz, serial Luther), Scarlett Johansson (Wyspa, Avengers), Christophera Walkena (Łowca jeleni, Pulp Fiction) i Billa Murray’a (Dzień świstaka, Pogromcy duchów) wystąpi Giancarlo Esposito (Wykolejony, serial Breaking Bad) oraz oscarowi Lupita Nyong’o (Zniewolony. 12 Years a Slave, Non-Stop) i Ben Kingsley (Gandhi, Wyspa tajemnic). W rolę Mowgliego wcieli się debiutant Neel Sethi, a premiera reżyserowanego przez Jona Favreau (Szef, Kowboje i obcy) obrazu zaplanowana została na 7 kwietnia 2016 roku. Do Polski produkcja trafi osiem dni później.

podobne treści