news

Wielozadaniowość w starszych modelach iPhone’a i iPoda

Apple ogłosił, że system operacyjny iPhone OS 4 będzie umożliwiał równoczesne uruchamianie wielu aplikacji i od razu pojawiło się pytanie – co ze starszymi modelami? Otrzymaliśmy już odpowiedź: poprzednie generacje iPhone’a i iPoda nie będą obsługiwały multitaskingu, nawet po wgraniu do nich nowego systemu. Powód? „Ograniczenia sprzętowe”.

Czy aby na pewno? iPhone, iPhone 3G i dwie pierwsze generacje iPoda touch mogłyby spokojnie obsługiwać wiele programów jednocześnie. Wystarczy zmienić jeden tekst we frameworku systemu –  N82AP.plits – a stary model z wgranym iPhone OS 4 będzie wielozadaniowy.

Apple ma więc inne powody, by się nie zgodzić: słabe procesory w starszych modelach i niewielką pamięć 128 MB. Kiepskie parametry drastycznie spowolniłyby korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie, na co Jobs i Spółka zgodzić się nie mogą.

Apple zadecydował za nas. Sam wie lepiej – ograniczenia przeważają nad możliwościami. Nie chce słuchać narzekania na spowalnianie systemu. Czy mają rację, przekonamy się, gdy system będzie dostępny, a my eksperymentalnie włączymy multitasking w starszym modelu za pomocą magicznej konfiguracji cyfr. [Twitter, Macstories]

podobne treści