news

Wielofunkcyjny monitor

Samsung Electronics wprowadza na polski rynek model EX1920W – profesjonalny wyświetlacz z podświetleniem LED. Nowy model  doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i każdym miejscu pracy. Urządzenie oferuje użytkownikom szereg zaawansowanych funkcji, świetne parametry obrazu oraz nowoczesne wzornictwo, które doda stylu każdemu wnętrzu. 
Profesjonalny w każdym calu
Monitor EX1920W wyposażony jest w matrycę o przekątnej 19’’ podświetloną diodami LED. Urządzenie zapewnia profesjonalną jakość obrazu również dzięki wyższemu współczynnikowi kontrastu oraz rozdzielczości 1440×900. Doskonałe parametry sprawiają, że wyświetlane kolory wyróżniają się dużą głębią, a detale są niezwykle wyraźne. Użytkownicy mogą więc korzystać z wysokiej jakości obrazu niezależnie od tego czy monitor jest dla nich niezbędnym narzędziem pracy czy sprzętem służącym do rozrywki. W obu przypadkach niezwykle przydatna będzie z pewnością funkcja Magic Angle, dzięki której treści wyświetlane na monitorze będą zawsze w zasięgu wzroku. Urządzenie może być ustawione w dowolny sposób, a osoba z niego korzystająca może przyjąć najbardziej komfortową pozycję. Funkcja 5-stopniowego zarządzania obrazem umożliwia takie poszerzenie kątów widzenia, że obraz na ekranie jest wyświetlany tak, jakby znajdował się dokładnie naprzeciw widza.
Funkcjonalność z pomysłem
Model EX1920 oferuje mnóstwo wygodnych funkcji pozwalających dostosować parametry monitora do indywidualnych potrzeb użytkowników. Opcja Magic Bright służy do manualnego ustawiania kontrastu i jasności monitora, co przydaje się przy oglądaniu zdjęć, filmów, czy w grach. Natomiast dzięki funkcji Smart Size można dopasować rozmiar obrazu na ekranie, tak by był wyświetlany w oryginalnym formacie. Obraz o standardowym rozmiarze jest odpowiednio przenoszony na szerszy ekran, a użytkownik nie otrzymuje rozciągniętej czy zniekształconej reprezentacji oryginału. Warto zwrócić uwagę na funkcję Colour Effect, która pozwala spersonalizować obraz wyświetlany na monitorze. Efekty kolorystyczne możemy dobrać w zależności od naszego nastroju w danym momencie czy preferencji. Do wyboru jest pięć ustawień – woda, sepia, zieleń, odcienie szarości i naturalny, dzięki którym można podkreślić swój indywidualny styl.
Wydajny i ekologiczny
Model EX1920W wyposażony został w szereg rozwiązań opracowanych przez firmę Samsung w trosce o ekologię. Dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej podświetlenie LED urządzenie jest wolne od szkodliwych dla środowiska substancji takich jak rtęć lub ołów. Dodatkowo, monitory pobierają około 40% mniej energii niż konwencjonalne wyświetlacze. W urządzenie wbudowany został również automatyczny wyłącznik czasowy.
Opcja Magic Eco, z kolei, pozwala użytkownikom ustawić jasność monitora w zależności od poziomu poboru energii. Dostępne są cztery programy oszczędzania energii: 100 procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania. Osoby, którym kwestie ekologiczne nie są obojętne z pewnością ucieszy fakt, że do produkcji monitora wykorzystano wyłącznie materiały, które łatwo zutylizować .
Monitor dostępny jest w sprzedaży, w sugerowanej cenie detalicznej 529 PLN.

podobne treści

  • cossack

    Jaja sobie robicie profesjonalny monitor z matrycą NT ????
    Co to za bzdury.