filminternetnews

Wielki filmowy eksperyment w internecie

Współtwórcą tego filmu mógł być każdy. Każdy nawet mógł potencjalnie w nim zagrać.Produkcja Ridley Scott, reżyseria Kevin Mcdonald.
Film ma tytuł „Life in a Day” i jest projektem otwartym dla wszystkich. Wystarczyło 24 Lipca nakręcić swój własny film dokumentalny. O sobie o przyjaciołach, otaczającym świecie. Następnie trzeba było wysłać film na odpowiednią stronę YouTube i to wszystko.  Potem jeszcze oczywiście filmy przeszły odpowiednią selekcję. A było ich naprawdę dużo.

W akcji wzięło udział ok. 80 000 ludzi z całego świata. O to właśnie chodziło autorom projektu. Ich film ma pokazywać życie na całej ziemi, uchwycić jego istotę, kwintesencję.
Jeśli czyjś  filmik zakwalifikował się do projektu, jego autor będzie wymieniony jako współreżyser. 20 wybranych współautorów weźmie też udział w Sudance Film Festival w 2011.
To wielki zaszczyt , znaleźć się w jednym projekcie z Ridleyem Scottem i Kevinem Mcdonaldem. Pierwszy z nich wyprodukował i wyreżyserował dziesiątki fimów, m.in. „Gladiatora”, „Helikopter w ogniu” i „Thelma i Louise”.
Kevin Mcdonald jest za to dobywcą Oskara za najlepszy film dokumentalny – „One day in September”.  Wyreżyserował także głośny film – „Ostatni król Szkocji”.

Life in a day to fantastyczna inicjatywa, bardzo jednocząca w wymiarze globalnym. Można sobie wyobrazić, że przeciwnicy religijni, uczestnicy wojen z obu stron frontu, anarchiści, globaliści, homoseksualiści, platformersi i pisowcy, wszyscy mogą się znaleźć razem w ramach tej jednej idei – opowiedzenia historii jednego dnia.
[zdjęcie]

podobne treści