film

Wielka siła to brak odpowiedzialności. Zwiastun Deadpoola

Deadpool, fillm, który miał niesamowite problemy przez cały okres produkcyjny, w końcu doczekał się pierwszego oficjalnego zwiastuna. W sieci zadebiutowało wideo, które widzowie tegorocznego Comic-Conu zobaczyli podczas panelu poświęconego właśnie filmowej adaptacji komiksu z udziałem Ryana Reynoldsa. Nie obyło się oczywiście bez nabijania się z paskudnej Zielonej latarni, w której Kanadyjczyk także maczał palce:

 

Deadpool, znany także jako Wade Winston Willson, to najemnik, który wręcz kocha denerwować i zagadywać swoich przeciwników. Stworzony przez Roba Liefielda Fabiana Niciezę wojownik pierwszy raz pojawił się w komiksie Marvela w 1991 roku. Psychicznie niestabilna postać posiada wiele umiejętności, które pozyskała przy pomocy programu Weapon X. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu, Deadpool potrafi niezwykle szybko regenerować zniszczoną tkankę, jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej niezwykłości tej postaci.

Reżyserem jest Tim Miller, do tej pory współpracujący z wieloma ekipami filmowymi i trudniący się filmami krótkometrażowymi. Na liście produkcji, nad którymi pracował znaleźć można między innymi Dziewczynę z tatuażemScotta Pilgrima kontra świat, czy Kryjówkę diabła. Nad Deadpool pracował także Rhett Reese, który podjął się roli scenarzysty. Potwory i spółkaZombieland czy G.I. Joe: Odwet to tylko kilka z pozycji, które można w jego filmografii znaleźć. W filmie, obok Ryana Reynoldsa (PogrzebanySafe House), wystąpią Morena Baccarin (Serenity, serial Homeland), Gina Carano (Ścigana, Szybcy i wściekli 6), T.J. Miller (Projekt: Monster, Jak wytresować smoka), Ed Skrein (The Transporter Refueled, Lotna brygada), Rachel Sheen (epizodyczne występy w serialach Blackstone i Nie z tego świata), Brianna Hildebrand (Annie Undocumented, Prism) oraz Andre Tricoteux (Siódmy syn, Ice Soldiers). Światowa premiera Deadpoola zaplanowana została na 12 lutego 2016 roku.

podobne treści