aplikacjeinternet

Wielka czystka w Sklepie Windows. Microsoft usunął z niego już około 100 tysięcy aplikacji.

Kilka miesięcy temu Redmond zapowiedziało zmiany w funkcjonowaniu Sklepu Windows, które obligowały deweloperów do przydzielenia swoim aplikacjom odpowiednich kategorii wiekowych. Termin na to minął minął miesiąc temu, a Microsoft zaczął czyścić swój sklep z aplikacji nie spełniających nowych standardów.

Wielkie sprzątanie w Sklepie Windows nie dotyczy jednak tylko aplikacji, których autorzy nie dostosowali się do wymogu wprowadzenia kategorii wiekowych. Już wcześniej gigant z Redmond informował niektórych deweloperów, że aplikacje podszywające się pod programy innych autorów lub takie, których opisy nie zgadzają się z ich prawdziwymi funkcjonalnościami również mogą zostać usunięte.

Jak Microsoft zapowiedział, tak zrobił – według Windows Blog Italia w okresie pomiędzy 26 września a 19 października tego roku ilość dostępnych w Sklepie Windows aplikacji zmniejszyła się z 329507 do 239216. Przynajmniej w wersji dostępnej we Włoszech.

Biorąc pod uwagę, że czystki nie skończyły się 19 października, można założyć, że liczba dotkniętych nimi aplikacji oscyluje już wokół liczby 100 tysięcy. Choć ilość dostępnych w Sklepie Windows aplikacji zmniejszyła się znacznie, w ostatecznym rozrachunku może to temu miejscu wyjść na dobre.

podobne treści