ciekawostkinewssamochody

Wielka Brytania zamierza karać kierowców korzystających z okularów Google

Co łączy Zachodnią Wirginię i Wielką Brytanię? Cóż, najwyraźniej silna niechęć do zmotoryzowanych posiadaczy Google Glass. Jak donosi znany serwis stuff.tv, Wielka Brytania zamierza wprowadzić kary dla kierowców aktywnie korzystających z dobrodziejstw okularów Google.

Chociaż sprawa znajduje się ciągle w powijakach, tak ewentualne wprowadzenie świeżych przepisów tłumaczy rzecznik brytyjskiego odpowiednika Ministerstwa Transportu.

Jesteśmy świadomi nadchodzącej ekspansji okularów Google i prowadzimy zaawansowane rozmowy z Policją, aby upewnić się, iż poszczególni kierowcy nie będą korzystać z tego rodzaju urządzeń w trakcie jazdy samochodem. Bardzo istotnym jest, aby kierowcy skupiali całą swoją uwagę na drodze i nie prowokowali sytuacji, w których cokolwiek powstrzymuje ich od aktywnego śledzenia wydarzeń na drodze.

Brzmi interesująco. I choć w Wielkiej Brytanii (i nie tylko) istnieje już prawo umożliwiające karanie mandatami wszystkich tych, którzy nie zachowują odpowiedniej koncentracji na drodze, to wygląda na to, że tamtejszy rząd wprowadzi wkrótce garść przepisów dedykowanych nowemu cacku Google. Cokolwiek by o tym nie mówić – jednego może być chyba całkiem pewni: takich regulacji będzie już tylko przybywać. I to w całej Europie.

Źródło: Engadget

podobne treści