wynalazki

Wielka bańka jako kołyska dla noworodka

Projektantka Lana Agiyan postanowiła skończyć z nudnymi, konwencjonalnymi wzorami łóżeczek dla niemowląt i proponuje Bubble, czyli okrągłą kołyskę przypominającą szklaną bańkę tudzież bąbelek piany. Jednym sterylna estetyka skojarzy się z laboratorium, inni docenią fakt, że Bubble jest bardzo praktyczne.

Łóżeczko jest lekkie i łatwo je umyć. Służy do bujania, więc ułatwi usypiania maluszka. Jest też znacznie bardziej ustawne od prostokątnych łóżeczek. Ponadto akrylową kołyskę pokryto warstwą zawierającą tlenek tytanu, który po zetknięciu ze światłem słonecznym niszczy brud.

Pozostaje pytanie, jak długo niemowlę będzie się mieścić w takim gniazdku i kiedy nadejdzie czas, by wymienić łóżeczko na większe. Jeśli Bubble ma wystarczać tylko na pół roku, niestety jest średnio udaną inwestycją.

Lana tak przemyślała swój projekt, by Bubble było łatwe i tanie w produkcji. Rozpoczęła współpracę z indyjską firmą meblową, która pomoże jej zrealizować pomysł. Nie wiemy jednak na razie, kiedy i w jakiej cenie łóżeczko-kołyskę będzie można nabyć.

Transparent Bubble Crib Makes Your Bundle of Joy Look Like a Science Experiment

[Lana Agiyan, Gizmag]

podobne treści