wtf

Wielbłąd, Trekker i pustynia, czyli Google Street View w ZEA

Poznajcie Raffia’ę. Ma 10 lat i chętnie pomaga zespołowi Google Street View w mapowaniu pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest też pierwszym wielbłądem, który nosi na swoim grzbiecie kamery Google.

Właściwie to jest pierwszym zwierzęciem, które znalazło zatrudnienie przy tym projekcie. Wcześniej Google korzystało ze swoich słynnych samochodów, rowerów, wózków, plecaków, a nawet pomocy nurków, ale zwierzęta nie były jeszcze angażowane do projektu Street View. W tym przypadku jest to uzasadnione warunkami, w jakich zbierane są dane – zespół składający się z Raffia’i oraz jej przewodnika, ma za zadanie sporządzić cyfrową dokumentację pustyni otaczającej oazę Liwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Staramy się jak najlepiej dopasować sposób, w jaki wykonujemy nasze zdjęcia, do danej lokalizacji i jej środowiska,” mówi Joyce Baz, rzeczniczka Google odpowiedzialna za Bliski Wschód i Afrykę Północną. „W przypadku Liwy rozwiązaliśmy problem przytaczając [Street View Trekker] do grzbietu wielbłąda, dzięki czemu możemy uchwycić obrazy w najbardziej autentyczny i możliwie najmniej szkodliwy [dla środowiska] sposób.”

podobne treści