news

Widżety i ulepszone powiadomienia w iOS 5?

Konferencja, na której Apple zazwyczaj prezentował nowego iPhone’a, skupi się głównie na systemie iOS. Plotki mówią o tym, że może już wkrótce zobaczymy widżety na ekranach iGadżetów.

6 czerwca rozpocznie się WWDC 2011, konferencja pod przewodnictwem Apple. Najprawdopodobniej Apple pochwali się wtedy nowym iOS 5. Wiele źródeł mówi o dwóch zmianach, które totalnie zmieniłyby sposób obsługiwania iGadżetów. Chodzi o ulepszone powiadomienia i widżety na pulpicie.

Apple kupił niedawno firmę, która zajmowała się stworzeniem aplikacji dostarczającej „push notifications” do wielu innych programów na iOS. Powiadomienia typu push polegają na stałym dostarczaniu nowych treści do urządzenia, np. emaili, lecz oszczędzają baterię w większym stopniu niż procesy działające w tle korzystające z „pull notifications”. Ulepszone powiadomienia w iOS oznaczałyby jeszcze lepszą integrację z różnymi usługami i wygodę obsługi.

Inne źródła mówią także o tym, iż możemy się spodziewać widżetów na pulpitach. Dotychczas nie były one dostępne w iOS (chyba, że przy pomocy jailbreaka). Może już w wersji piątej iOS nie trzeba będzie się męczyć z jailbreakiem, aby korzystać z widżetów?

Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam poczekać do 6 czerwca. [Neowin]

podobne treści

 • Dawid Dubanosow

  a jeszcze niedawno pan w sweterku mówił że widżety są bezsensu ;>

 • Dawid Dubanosow

  a jeszcze niedawno pan w sweterku mówił że widżety są bezsensu ;>

 • Piotr Kowalczyk

  @Dawid – może nadal tak uważa :) zobaczymy jego minę, jak będzie prezentował tę funkcję na WWDC – jeśli taka funkcja będzie

 • a

  ja pierdziele co za losie – i nadal tak uwaza – lecz presja uzytkownikow ktorzy z smartpchone choinke noworoczna chca sobie zrobic go do tego zmusza

 • Tomek Skibiński

  Świetnie! Chociaż ów powiadomienia nie są mi potrzebne tak jak i multitasking swego czasu to wiem, że Apple jak zwykle wykona robotę z dbałością o każdy szczegół i otrzymamy coś genialnego w swej prostocie.

 • Dawid Dubanosow

  mnie jednak denerwuje to, że jak by android z iOS skopiował np kwadratowe ikonki to był by wielki krzyk że kopiują, a jak w iOS będą widżety podobne do tych z androida (choć jakoś nie potrafię sb wyobrazić zaokrąglonych jak ikonki z iOS widżetów) to nikt nie będzie widział problemu ;>

 • michmatusz

  hehe, no i zaczął się kryzys innowacyjności :D

 • os-mobile

  iOS kopiuje sobie widzety z androida. gitara,