tutoriale

Wideoinstruktaże ostatnią szansą dla niezdolnych do składania mebli z Ikei


Szwedzki gigant meblowy specjalizujący się w sprzedaży mebli do samodzielnego montażu do każdego produktu dołącza obrazkową instrukcję, w której wszystkie informacje potrzebne do złożenia szafy i półki przekazane są w najprostszej możliwej formie. Jednak niektórym nawet to nie wystarczy.

Ikea zapoczątkowała więc umieszczanie w Internecie filmów instruktażowych, na przykład pomocnych w składaniu łóżka MALM. Firma obiecuje regularnie dodawać do kanału How To Build na YouTube kolejne porady. Rozpocznie od najpopularniejszych modeli mebli.

Film z wesołą muzyką podaje niewiele więcej informacji niż komiksowa książeczka instruktażowa, ale może muzyka podziała mobilizująco? [YouTube, L.A. At Home]

podobne treści

 • Abuse

  trzeba być naprawdę tępym, by nie złożyć mebla z Ikei…

  • Asd

   Myśle że na tym polega walka o zadowolenie klienta.  Osoby którym nie jest to potrzebne oleja filmy, zaś ci nieogarnięci tylko na tym skorzystają.

 • Pombar

  Takie to nastały czasy. Nikt nic nie czyta. Ludzie nie mają czasu, nie chce im się. Uważam, że filmiki są  dobrym krokiem naprzód. Niestety takie są efekty postępu. Albo filmik albo piktogramy. W tych czasach musimy rzucić okiem i od razu wszystko wiedzieć. Osoby czytające instrukcje to wymierający gatunek.