design

Widelec przyniesiesz ze sobą w portfelu

Lepiej być przygotowanym na wszelkie okoliczności, w tym na ewentualność, że otrzymamy coś do jedzenia, ale nikt nie poda nam sztućców. Jeśli właśnie takiej sytuacji obawiacie się najbardziej, trzeba wyposażyć się w widelec w karcie zaprojektowany przez Devona Briggsa.

Gadżet jest łatwy w użyciu: przed posiłkiem zginamy kartę tak, by otrzymać niewielki, płaski widelec. Sztuciec jest co prawda niewielki, ale do spożycia sałatki lub makaronu z kawałkami mięsa na pewno się nada.

Prototyp nie jest wielorazowego użytku, co jest niemałym minusem. Wykonano go jednak z biodegradowalnego plastiku, więc nie jest zabójczy dla środowiska. Choć dla niego najlepsze jest oczywiście zrezygnowanie z wszelkiego, co jednorazowe.

Inny kłopot polega na tym, że nie wszyscy zdecydowalibyśmy się jeść przedmiotem wyjętym z nie najczystszego portfela. No, chyba że widelec miałby foliowe zabezpieczanie, a to znów mało ekologiczne rozwiązanie.

Płaskie widelce mają jednak wielki potencjał, ponieważ można na nich wydrukować logo firmy lub restauracji. Pomysłodawca uważa, że sztućcami zainteresują się m.in. linie lotnicze.

Czy to na pewno dobry pomysł? Widelec nie wygląda, niestety, zbyt wygodnie.

Credit Card Fork For BYOC (Bring Your Own Cutlery) Parties

[Yanko Design, PSFK]

podobne treści