film

Western Quentina Tarantino dostaje tytuł

Kilka dni temu Quentin Tarantino pojawił się w The Tonight Show i powiedział krótko, że jego następnym filmem będzie western. Nie będzie to jednak kontynuacja Django. Reżyser stwierdził za to, że uwielbia westerny i, skoro już nauczył się przy tworzeniu tego filmu, jak tego typu produkcje tworzyć, to teraz może stworzyć kolejny. Co wiemy o kolejnym filmie o rewolwerowcach?

Produkcja będzie nosiła tytuł The Hateful Eight, co można tłumaczyć jako „Ośmiu okropnych„, nawiązanie do Siedmiu wspaniałych Akiry Kurosawy, także Tarantino zdecydowanie rzuca się tą produkcją na głębokie wody. Reżyser chce ze sobą zabrać na plan filmowy Christophera Waltza, który ma już za co w swojej karierze dziękować Tarantino. Występując w dwóch jego filmach Waltz otrzymał dwa Oscary. Najpierw za swoją rolę niemieckiego pułkownika, Hansa Landy w Bękartach wojny, a potem za Django, w którym odegrał rolę doktora Kinga Schultza. Drugą osobą, którą chce w swojej westernowej przygodzie zobaczyć Tarantino jest Bruce Dern, gwiazda Nebraski. Aktor pojawił się również w roli starca Carrucana w Django.

Dwie role zostały więc już obsadzone. Kto, w myśl tytułu, będzie pozostałymi sześciu z okropnych? Sądząc po tym, jak przedstawia się pierwsza dwójka można być pewnym, że reszta tytułowych Hateful Eight będzie także gwiazdami światowego formatu. Kogo chcielibyście zobaczyć w najnowszej produkcji Quentina Tarantino?

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści