news

Wesołego Alleluja od Gizmodo, czyli gadżet na Święta – i NIE jest to iPad!

Gdyby komuś znudziło się tradycyjne malowanie jaj na Wielkanoc, robienie kraszanek i pisanek lub ubieranie ich w koronkowe majteczki z Koniakowa (naprawdę nie zmyślam, sami zobaczcie), może zafundować sobie niezwykłe jajo-pozytywkę. 

Jajka są misternie wykonane, często wysadzane drogimi kamieniami i pozłacane 22-karatowym złotem! Jak przystało na pozytywki, grają przeróżne melodie. Do tego otwierają się (jak jajka Faberge), a w środku można znaleźć różne figurki. W zasadzie to potrafią robić więcej rzeczy naraz niż iPad :) To nic, że są nieco kiczowate!

#!#photo2#!#

Dla religijnych jest jajko “Jesus Christ music box”, grające melodię “Just a closer walk with thee”. Dla mniej religijnych – motywy anielskie wysadzane kryształami Swarovskiego z melodyjką “You will never walk alone” (idealny prezent dla każdego kibica FC Liverpool). Jest też jajko, w którym siedzi Święty Mikołaj. Prawdziwe dwa w jednym! Duża oszczędność – można go użyć dwa razy do roku. 

Są też jajka stworzone z myślą o najmłodszych, wykorzystujące Disneyowskich bohaterów, takich jak Śpiąca Królewna czy Król Lew.
Jednak moim faworytem jest jajko “Tribute to Elvis”, które po otwarciu ukazuje błękitne buty piosenkarza i gra jego hit “Blue Suede Shoes”. Nie wiem z jakiego powodu, ale Elvis jest przeceniony o 50% do 20 dolarów. 

#!#photo3#!#

Już widzę oczami wyobraźni, jak po wielkanocnym śniadanku, całą rodziną zasiadamy nad elvisowym jajem i nucimy razem z nim tę chwytliwą melodię, a już po chwili porwani jej rockowym rytmem, dajemy się ponieść i tańczymy szaleńczo wokół stołu. Chociaż Elvis już dawno left the building

[Ardleigh Elliott Collectible Music Boxes]
Zdjęcie główne na podstawie Rakka/Flickr.

podobne treści

 • Anonim

  hahaha, przy tych jajkach, nawet stroje z Tanca z Gwiazdami przestaja byc kiczowate! :)

 • erewan

  Dobre!!! Na lokalnym rynku widzę jajka „Tribute to Doda”, „Tribute to Shazza”.

 • Anonim

  o tak! mozliwości są nieograniczone a potencjał ogromny! I limitowana wersja Doda z Nergalem z dwiema melodyjkami!!!

 • Anonim

  I założe się, że wszystkie jaja „made in china”. Widzę je na telewizorze, obok termometru z ciupagi, albo na meblościance, obok akwarium.