internet

WeKnowYourHouse.com sprawdza na Twitterze, gdzie mieszkasz i oznacza dom na mapie

Wiadomo, że jeśli nie chcemy, by w Internecie krążyło zbyt wiele informacji na nasz temat, sami powinniśmy ich nie zamieszczać. Chodzi tu także o zdjęcia czy adresy zamieszczane w dobrej wierze, na przykład mające pomóc znajomym odnaleźć nas na serwisach społecznościowych.

Witryna internetowa WeKnowYourHouse.com działa jednak w tak sprytny sposób, że nawet strzegący swojej prywatności mogą zostać zaskoczeni. Serwis wyszukuje na Twitterze wiadomości zawierające słowo „dom” i sprawdza dane geolokalizacyjne tych tweetów. W ten sposób wnioskuje, gdzie posiadacz konta może mieszkać i umieszcza przybliżoną lokalizację na mapach Google.

Administratorzy twierdzą, że przedsięwzięcie to „eksperyment społeczny”, ale nie podają, do czego ma prowadzić lub co badać. Witryna spotkała się z takim zainteresowaniem, że ciągle jest przeciążona. Pierwsze lokalizacje dotyczą użytkowników z Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale kto wie, jakie obszary obejmie ten „eksperyment”.

Strona daje możliwość zablokowania możliwości bycia wymienianym w serwisie. Aby zapewnić sobie anonimowość tego rodzaju, trzeba się na WeKnowYourHouse… zalogować przez Twittera. Podejrzane czy ciekawe? [WeKnowYourHouse, Reddit, zdjęcie: Vakhrushev Pavel/Shutterstock]

podobne treści