news

WebGL przyszłością teledysków w sieci?

Internetowy język WebGL, który dostarczy interaktywną, trójwymiarową zawartość stron internetowych, rozwija się prężnie. Teraz nawet teledyski wykorzystują tę technologię, czyniąc je niesamowicie ciekawymi. Obejrzyjcie, co zmajstrowali graficy wraz z Jackiem White i Norą Jones.

Nowość, którą jest WebGL, wykorzystuje na razie niewiele stron, np. Angry Birds w Chromie czy Google Body. WebGL opiera się na sprzętowej akceleracji grafiki trójwymiarowej. Sprawia to, że grafika jest płynna i cała strona, pełna interaktywnej zawartości nie obciąża tak bardzo procesora.

Teledysk do „3 Dreams of Black” opiera się w całości na WebGL. Możecie zmieniać punkt widzenia w teledysku, a pod koniec nawet polatacie wraz z ptakami. Wrzućcie na pełny ekran, a zobaczycie, jak interesujące jest to doświadczenie.

Stronę z teledyskiem znajdziecie tutaj. Zalecana przeglądarka: Chrome, a w szczególności wczesna beta Chrome Canary, którą ściągniecie tutaj. Instalacja wersji Canary nie usunie poprzedniej, stabilnej wersji Chrome’a, tylko zainstaluje się obok. Miłej zabawy! [Geek]

podobne treści

  • WebGL

    Postęp świetnie, ale dlaczego nie działa z wszystkimi (starszymi)kartami grafiki. Znowu wyciąganie kasy ?

  • Zbigniew Tomicki

    Na maka tez nie dziala :/

  • erer

    wystarczy dopisać jako parametr startowy –ignore-gpu-blacklist