gadżetywynalazki

We wrześniu Samsung zaprezentuje własne gogle VR

Samsung Galaxy Note 4 nie jest jedynym urządzeniem, jakie Koreańczycy będą chcieli pokazać podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie. Jak podaje The Verge, Samsung we wrześniu zamierza pochwalić się też własnymi goglami VR.

Project Moonlight, bo tak nazywane są na razie koreańskie gogle VR, ma działać na podobnej zasadzie, co zaprezentowany niedawno przez Google projekt Cardboard. Co prawda użytkownicy nie będą musieli sami budować swoich gogli z kartonu, ale Samsung zamierza wykorzystać jako ekran któryś ze swoich smartphone’ów. Na zdobytych przez portal zdjęciach widać co prawda Samsunga Galaxy S5, ale biorąc pod uwagę, że prezentacja ma się odbyć jednocześnie z premierą  Galaxy Note 4, można zakładać, że również to urządzenie będzie kompatybilne z Project Moonlight.

Źródła serwisu nie podają czy Samsung współpracował z Oculus VR podczas prac nad tym projektem, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi, wydaje się, że kupiona niedawno przez Facebooka firma wspomogła Koreańczyków swoim pakietem programistycznym.

Na rozwianie wszystkich wątpliwości poczekać będziemy musieli do trzeciego września.

Zdjęcie: The Verge

podobne treści