krótka piłkanewssprzęt

We wrześniu pierwsza edycja konferencji dla deweloperów urządzeń Virtual Reality – Oculus Connect

Rynek urządzeń Virtual Reality rośnie w siłę. Wygląda na to, że Steam Dev Days Valve przyszedł czas na pierwszą konferencję deweloperską organizowaną przez twórców prawdopodobnie najgłośniejszego obecnie gadżetu VR – Oculus Rift. Stanowiąca od niedawna integralną część imperium Facebooka, amerykańska firma zaprosiła na swą pierwszą, wrześniową imprezę dla deweloperów VR, Oculus Connect.

Zgodnie z wczesnymi zapowiedziami organizatorów, poza rozmaitymi występami osób związanych w jakiś sposób z branżą VR, uczestnicy imprezy – oraz, przynajmniej w pewnej części, widzowie internetowej transmisji – będą mogli zapoznać się z więcej niż garścią informacji na temat „nadchodzącej technologii Oculus”. Co takiego powinniśmy rozumieć przez ten frazes? Trudno powiedzieć, ale wydaje się, że główną rolę w ewentualnych relacjach z konferencji będzie odgrywać druga odsłona deweloperskiego prototypu Rift oraz, przypuszczalnie, rozmaite dema gier czy aplikacji prezentowanych już za zamkniętymi drzwiami w trakcie minionych targów E3.

Co nie może dziwić, z udostępnionej wczoraj, wstępnej rozpiski Oculus Connect wynika, że ważną częścią imprezy będą także indywidualne mowy osób zaangażowanych w rozwój rynku Virtual Reality. Wśród ludzi, którzy podzielą się wówczas ze światem swoimi spostrzeżeniami na temat gadżetów bądź oprogramowania VR tego znajdują się m.in. założyciel Oculus, Palmer Luckey, obecny szef firmy, Brednan Iribe oraz znane pewnie części zapalonych graczy osobistości, jak John Carmack czy Michael Abrash. Pomimo, że impreza teoretycznie posiada „otwartej”, wejście na nią będzie wymagać okazania specjalnie wydanej akredytacji.

Według opublikowanych wczoraj zapowiedzi, konferencja Oculus Connect odbędzie się już 19 i 20 września w Los Angeles, w Kalifornii. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: Engadget.com

podobne treści