wynalazki

We wniosku patentowym Apple pojawił się iWatch

W ostatnich tygodniach zasypywani jesteśmy informacjami na temat wszelkiej maści inteligentnych zegarków, ze szczególnym uwzględnieniem projektu, który został już przez Internet ochrzczony mianem iWatch. Niestety, do tej pory nie dane nam było poznać żadnych konkretów. Trochę światła na tą sprawę może jednak rzucić najnowszy patent Apple opublikowany na stronach amerykańskiego urzędu patentowego.

Opublikowany dziś wniosek patentowy, który Apple złożyło jeszcze w sierpniu 2011 roku, opisuje „przeznaczone do noszenia urządzenie z giętkim ekranem przymocowanym do zatrzasku.” Czyli urządzenie miałoby być praktycznie znaną z zegarków bransoletą, która cała pokryta byłaby elastycznym wyświetlaczem. I tak jak zegarki, miałoby być noszone na ręce o czym nie omieszkało przypomnieć Apple dołączając stosowne szkice.

W dalszej części wniosku Apple opisuje urządzenie jako „dodatek”, który działać będzie tylko w połączeniu z innym przenośnym urządzeniem elektronicznym. W tym celu utrzymywana ma być pomiędzy nimi dwustronna łączność a „dodatek” ma wykrywać fakt, że jest noszony i przesyłać do urządzenia dane, które zostaną do niego wprowadzone.

Wygląda więc na to, że Apple jednak od jakiegoś czasu rozważa koncepcję inteligentnych zegarków i wcześniejsze opowieści na temat iWatch mogą mieć w sobie ziarno prawdy. Tylko, że prawda z 2011 roku niekoniecznie musi pokrywać się z prawdą w roku 2013 – ciekawe, ile z tego pomysłu ostało się do tej pory na deskach kreślarskich w Cupertino i jakie nowe pomysły pojawiły się w ciągu tych dwóch lat?

podobne treści