biznesportale społecznościowe

We Francji ruszają przelewy przez Twittera

Im wykonanie przelewu jest prostsze, tym chętniej użytkownicy będą z niego korzystać. Ta generalna zasada sprawia, że wiele firm interesuje się usprawnieniem procesu płatności, widząc tym szansę na zarobienie ogromnych pieniędzy. Jeden z ciekawszych eksperymentów w tym zakresie startuje w tym tygodniu we Francji – francuski bank chce umożliwić przesyłanie pieniędzy przy pomocy Twittera.

Grupa BPCE, jeden z największych banków we Francji, zamierza uruchomić system płatności, który ma umożliwić przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami Twittera. Skorzystać z niego będą mogli wszyscy francuscy użytkownicy Twittera, którzy posiadają kartę kredytową oraz telefon komórkowy. System ma działać za pośrednictwem należącego do grupy BPCE systemu S-Money, a górne ograniczenie przesyłanej kwoty ustalono na 500 euro.

S-Money prowadzi już we Francji usługę, która już od jakiegoś czasu pozwala przekazywać małe kwoty na podstawie numeru telefonu oraz stosownej aplikacji dla Androida oraz iOS. Rozszerzenie funkcjonalności na Twittera, jest więc logicznym krokiem w rozwoju tej usługi.

Choć wprowadzenie systemu odbywa się bez oficjalnej współpracy ze strony serwisu, Twitter na pewno będzie przyglądał się bacznie jego implementacji. Twitter jakiś czas temu uruchomił własną testową wersję usługi pozwalającą na dokonanie zakupu z poziomu strumienia wiadomości. Na razie na Twitterze można kupić w ten sposób produkty oferowane przez Burberry, Home Depot, Pharrella czy Megadeth, ale firma już zapowiedziała, że będzie stopniowo poszerzał ofertę.

podobne treści