biznesinternetWiadomość główna

We Francji powstanie bank prowadzący rachunki w Bitcoinach

Dzięki nowym regulacjom, które wejdą w życie we Francji, tamtejsza giełda Bitcoinów o nazwie Bitcoin-Central, będzie mogła stać się bankiem.

W porozumieniu z operatorem płatności Aqoba oraz bankiem Credit Mutuel, Bitcoin-Central zamierza uruchomić usługę prowadzenia rachunków w Bitcoinach. Klienci będą mieli możliwość zdeponowania w banku swoich Bitcoinów i będą mogli w każdej chwili wymienić je na Euro lub na odwrót.

Pieniądze zdeponowane w Euro będą podlegały takim samym gwarancjom bankowym jak wszystkie inne pieniądze zdeponowane we francuskich bankach, natomiast rachunek w Bitcoinach będzie połączony z francuskim systemem bankowym. Dlatego będzie z niego można przelewać pieniądze na inne francuskie rachunki. Pomysłodawcy planują także wprowadzenie kart debetowych dla rachunku w Bitcoinach.

Niestety nie wiadomo kiedy, i w jakiej ostatecznie formie, usługa zostanie wprowadzona – wprowadzenie nowych regulacji jest dopiero pierwszym krokiem do zrealizowania wizji rachunków prowadzonych w Bitcoinach.

Jest to pierwszy przypadek na świecie, w którym prawodawca uznał Bitcoiny za wystarczająco godny zaufania ekwiwalent waluty, co powinno przyczynić się do spopularyzowania tej metody płatności.

[Bitcointalk via The Verge]

podobne treści