biznes

Waymo planuje wejść do Europy

Waymo, kiedyś część Google, a teraz osobna firma zajmująca się autonomicznymi samochodami podporządkowana Alphabet Inc., planuje wejść, a właściwie wjechać, na europejskie drogi.

Do tej pory Waymo testowało swoje autonomiczne samochody praktycznie tylko w Stanach Zjednoczonych, a ich pojazdy można było zobaczyć głównie na ulicach Phoenix i San Francisco. Jednak podczas tegorocznego Automotive News Europe Congress, CEO Waymo, John Krafcik zapowiedział, że kierowana przez niego firma zamierza wejść na europejski rynek.

„Widzimy w Europie przestrzeń do eksperymentów. Głównie z nowymi produktami i typami produktów, ale także z różnymi strategiami wprowadzania ich na rynek,” stwierdził Krafcik.

Firma niedawno prezentowała we Włoszech potencjalnym europejskim inwestorom swoją technologię autonomicznej jazdy, możliwe więc, że za korporacyjną nowomową Krafcika stoją jakieś konkrety, które przy tej okazji doszły do skutku, ale nie może on jeszcze o tym mówić publicznie.

W Europie Waymo ma już podpisane umowy o współpracy z grupami Fiat Chrysler Automobiles oraz Jaguar Land Rover. Waymo mogłoby rozwinąć tę współpracę i w jej ramach rozpocząć prace nad udostępnieniem na Starym Kontynencie technologii autonomicznej jazdy użytkownikom końcowym.

Zdjęcie: Waymo

podobne treści