gadżety

Wasze ekrany dotykowe zakochają się w tym niewielkim robocie

Walentynki dopiero za tydzień, lecz już teraz warto pomyśleć o jakimś fajnym prezencie dla swojej lepszej połówki. Zakochani powinni obchodzić swoje „święto” codziennie, nawet 28 marca, bowiem wtedy widoczny na załączonych zdjęciach gadżet trafi do sklepów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Auto Mee S – tak japoński producent sprzętu elektronicznego nazwał swoje najnowsze urządzenie. Przypominający swoim wyglądem oraz działaniem Roombę robot służy do czyszczenia ekranów dotykowych z odcisków palców i polerowania ich na glanc. Wystarczy umieścić go na zabrudzonej powierzchni iPada lub innego smartfona, a Auto Mee S zajmie się resztą.

Pożeracz kurzu i tłustych śladów został wyposażony w trzy kółka umożliwiające przemieszczanie się po ekranie (lub innej zabrudzonej powierzchni, na przykład szklanym stole) oraz dwie obracające się wokół własnej osi szczotki. Nie trzeba się obawiać, że Auto Mee S postanowi w którymś momencie nam nawiać – producent urządzenia, firma Takara TOMY Company, wyposażyła je w czujniki uniemożliwiające robocikowi zjechanie poza obszar smartfona lub tabletu.

Wyczyszczenie smartfona trwa 4 minuty, tabletu – dwa razy tyle. Auto Mee S pojawi się w sprzedaży pod koniec marca i będzie dostępne w czterech kolorach. Zapłacimy za nie około 50 złotych (bez kosztów przesyłki).

podobne treści