gadżetyinternet

WarSting, czyli miecz na niezabezpieczone sieci WiFi

Co ma ze sobą wspólnego ork oraz niezabezpieczona sieć WiFi? Jeszcze do niedawna odpowiedź brzmiała – nic. Ale z okazji premiery ostatniej części Hobbita Spark, firma sprzedająca otwarty sprzęt sieciowy, stworzyła własną wersję Żądła, miecza wykrywającego orki i gobliny. W ich wydaniu broń świeci na niebiesko po wykryciu niezabezpieczonych sieci WiFi.

Ten nietypowy projekt został nazwany WarSting, na wzór WarKitteh, kociej obroży mapującej sieci bezprzewodowe spotykane na drodze przez futrzaka. Kluczowe elementy potrzebne do realizacji projektu WarSting sprzedawane są oczywiście przez Spark, włącznie z zestawem deweloperskim WiFi o nazwie Spark Core. Dodatkowo przyda się też plastykowa kopia filmowego Żądła.

Kiedy WarSting wykryje w swoim zasięgu niezabezpieczoną sieć WiFi, zacznie świecić na niebiesko. Jeśli właściciel postanowi „zaatakować” niezabezpieczoną sieć, WarSting połączy się z nią i opublikuje na odpowiedniej stronie internetowej jej dane.

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko zabezpieczać własne sieci bezprzewodowe przy pomocy mithrilowej kolczugi WPA2.

Zdjęcie: Spark

podobne treści