news

Warner Bros. pozwane za piratowanie… systemu walki z piractwem

W 2003 roku firma Medien Patent Verwaltung pokazała wytwórni Warner Bros. swoją technologię znakowania filmów, dzięki czemu możliwe jest śledzenie pirackiej kopii do kina, w którym została nagrana. Podobno od tamtego czasu studio wykorzystuje tę technologię. I nie chce za nią zapłacić.

MPV ma patent na tę technologię i to właśnie z nim w ręku wystosowała pozew. Co ciekawe, WB też ma patent na „Antypirackie kodowanie filmów”.

To sąd zdecyduje, czy roszczenia MPV są słuszne. Ale sam fakt, że WB, znane z różnych metod walki z piractwem, zostaje oskarżony o piractwo i to systemu, który ma walczyć z piractwem (ale mętlik…) zakrawa na ironię. [Mark Wilson/giz, HollywoodReporter, Escapist, Slashdot]

podobne treści

  • krzicho

    Ja bym się jeszcze dobrał do skóry tym wytwórniom, które promują piosenki mające zadziwiająco dużo nutek wspólnych z innymi utworami, bardziej znanymi.
    Jeszcze jest sprawa pieniędzy zarobionych przez wytwórnie na pozwach, i z których to pieniędzy autorzy nie dostali ani centa…
    Ogólnie w całym biznesie, który jest oparty na prawach autorskich i patentach na jakieś fragmenty kodu itp. widać, że każdy się kieruje jedną zasadą: Okradać to my, a nie nas.